مدیر کل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

مهدی فروزان

 

    .
۱۳۹۷/۰۱/۱۵

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛

ورود بیش از ۱۴ میلیون نفر زائر و مسافر به استان در ۱۹ روز گذشته

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود 14 میلیون و 215 هزار و 100 نفر به استان از روز 25 اسفند سال گذشته تا چهاردهم فروردین ماه سال جاری خبر داد.
مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 11 درصد رشد دارد.
وی افزود: یک میلیون و 123 هزار و 74 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 3.5 درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 388 هزار و 361 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 3.2 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 250 هزار و 169 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته هشت درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده اند هم 12 میلیون و 453 هزار و 496 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 13.3 درصدی مواجه بوده است.
 سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین ماه  سال جاری ماه هشت میلیون و 441  هزار و 418 نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 12 درصد رشد دارد.
فروزان افزود: 834 هزار و 447 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  مشهد مقدس وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، چهار درصد رشد داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 388 هزار و 361 نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفر کرده اند که با رشد 3.2 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد به مشهد مقدس وارد شده اند را  نیز 249 هزار و 506 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 8.2 درصد کاهش داشته است.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین ماه سال جاری به مشهد مقدس وارد شده اند هم 6 میلیون و 969 هزار و 104 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 13 درصدی مواجه بوده است.
گفتنی است؛ متوسط ورود روزانه زائر و گردشگر به استان 748 هزار و 163 نفر و این آمار برای مشهد مقدس 444 هزار و 285 نفر می باشد.


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان