مدیر کل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

مهدی فروزان

 

    .
۱۳۹۷/۰۱/۱۹

استاندار خراسان رضوی:

ارائه خدمت به زائران و مجاوران طی نوروز ۹۷ در استان و مشهد مقدس کم نظیر بود

استاندار خراسان رضوی در مراسم تقدیر از دست اندرکاران جشنواره خانه بهار که از سوی شهرداری مشهد مقدس برگزار شده بود حضور یافت.  
علی رضا رشیدیان در این مراسم گفت: روحیه تعامل و همکاری بین بخشی میان دستگاه ها و نهادهای خدمات موجب شد تا نوروز 97 ، در ارائه خدمت به زائران و مجاوران کم نظیر باشد.
وی افزود: اگر این روحیه همکاری و همپوشانی و تکمیل خدمات توسط بخش های مختلف که امروز در سطح استان و مشهد شکل گرفته استمرار یابد به نتیجه مطلوب تر و رضایت بیشتر مردم دست می یابیم .
استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: در شرایطی که بسیاری از مردم طی تعطیلات نوروزی  در سفر و سیاحت و استراحت بودند، جمعیت قابل توجهی از دست اندرکاران و کارکنان دستگاه ها و نهادهای عمومی در محل خدمات ماندند تا برای مردم آرامش، امنیت، نشاط و خدمات در خور شان را به ارمغان بیاورند.
وی اظهار کرد: در این میان مشهد الرضا (ع) به دلیل وجود بارگاه منور امام مهربانی ها شاهد رشد قابل توجه جمعیت زائر و مسافر بود ، چنانکه فقط زائران این شهر بیش از 11 درصد نسبت به نوروز قبل افزایش یافت .
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: مجاوران آستان مقدس رضوی و نیز زائرانی که امسال به مشهد سفر کردند شاهد  تحولات و تغییرات چشمگیری در این شهر و نیز سطح خدمات ارائه شده بودند، که جا دارد از آنان که منشا این تحولات بودند اعم از شورای شهر و شهرداری و تمام کسانی که در جای جای این شهر خدمت کردند و نوروز متفاوتی را برای زائران و مجاوران فراهم کردند ، قدردانی شود.
وی تصریح کرد: ضمن آن که اجر و پاداش این  فعالان این عرصه که خدمت به زائران را پیشه خود کردند و با تمام وجود و همه ظرفیت ذهنی ، فکری و تخصصی خود صادقانه در خدمت زائران بودند ، هم در پیشگاه امام مهربانی ها محفوظ و ویژه است.
وی در ادامه با اشاره به ورود بیش از 14 میلیون و 800 هزار زائر و مسافر نوروزی به استان، گفت: در بخشی از این ایام ظرفیت اشغال اماکن اقامتی و هتل ها به 90 درصد رسید که شرایط خوبی را رقم زد،؛ ضمن آنکه هماهنگی و همکاری این اماکن در ارائه تخفیف های ویژه و مناسب طی تعطیلات نوروزی به زائران مشهد الرضا هم فرصتی مناسب برای استفاده مسافران از این امکانات فراهم کرد.
رشیدیان افزود: اقدامات خوب شهرداری مشهد در رفع نازیبایی های شهر و زیباسازی و پاکسازی مشهد ، ساماماندهی ورودی های  شهر و طراحی المان ها و  گل آرایی های زیبا قابل تقدیر است .
 وی با بیان اینکه در دوره های گذشته هم اقدامات خوبی در این ایام صورت می گرفت که ارزشمند بود ، گفت : اما در این دوره در حوزه زیبای سازی شهر اقدامی متفاوت انجام شد ضمن آنکه  هماهنگی های ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی و  نیز شهرداری، آستان قدس، شهرداری و دستگاه های انتظامی بویژه در زمان تحویل سال و نیز سخنرانی مقام معظم رهبری ترددها در سطح شهر و اطراف حرم مطهر رضوی را بسیار تسهیل نمود که رضایت زائران و مجاوران را در پی داشت.
 رشیدیان برگزاری مراسم نوروزگاه ها ، مراسم آیینی و فعالیت موزه ها و فراهم سازی زمینه بازدید مردم از آثار تاریخی و غیره را از دیگر  اقدامات بسیار مطلوبی دانست که در سطح مشهد طی این ایام زمینه ماندگاری بیشتر مسافران را فراهم کرد.
استاندار خراسان رضوی همچنین اقدامات شهرداری در توسعه پارکینگ های سطح شهر و اراائه خهدمات سهل تر در شهر راعاملی برای رضایت بیشتر مردم دانست و گفت: امید است با توسعه این تلاش ها و تعاملات شهری ایمن و توام با آرامش و امید و نشاط بیشتر  برای مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی داشته باشیم.
گفتنی است؛ استاندار خراسان رضوی در این مراسم با اهدای لوح تقدیر به شهردار مشهد و رئیس شورای اسلامی شهر از تلاش ها و خدمات این دو مجموعه قدردانی کرد.
 


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان