مدیر کل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

مهدی فروزان

 

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۰

استاندار خراسان رضوی:

توسعه ی گردشگری به گونه ای یکی از مصادیق حمایت از کالای ایرانی است

جلسه ستاد خدمات سفر استان با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد.
علی رضا رشیدیان در این جلسه به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان 'سال حمایت از کالای ایرانی' اشاره و بیان کرد: گردشگری و خدمات ارائه شده در آن نیز بگونه ای کالای داخلی محسوب می شود.
وی افزود: این نامگذاری که در حقیقت فراتر از دستگاه های اجرایی است؛ همه قوا و ملت ایران را مورد نظر دارد که با همدلی و مشارکت در حمایت از کالای داخلی محقق می شود.
استاندار خراسان رضوی گفت: نوروز امسال، ظرفیت های بکر و بالای گردشگری را در روستاهای این استان نمایان کرد بطوری که استقبال از اقامتگاه های بوم گردی بسیار بالا بود و 100 درصد گنجایش اقامتی این بخش تکمیل شد.
رشیدیان از میزبانی شایسته مسافران و زائران توسط خراسانیان نیز تقدیر و بیان کرد: مشارکت موثر بخش خصوصی در حوزه های مختلف به ویژه ارائه تخفیف 70 درصدی هتل های استان، همکاری و فعالیت شایسته شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی و نیز کمیته های 12 گانه ستاد خدمات سفر از نکات قوت در عملکرد نوروز امسال هستند.
وی افزود: نوروز امسال در زمینه ایجاد نشاط و شادی، اقدامات و برنامه های بسیار خوبی اجرا شد که توام با حفظ و رعایت شان زیارتی مشهد بود که شایسته تقدیر و تداوم است.
استاندار خراسان رضوی برآورد میزبانی و تامین مایحتاج را در این استان برای 10 میلیون زائر و مسافر نوروزی ذکر و بیان کرد: با این وجود شاهد سفر 14.8 میلیون مسافر نوروزی به خراسان رضوی بودیم که با هیچگونه مشکل و کمبودی در زمینه کیفیت و کمیت ارائه خدمات مواجه نشدند.
وی ادامه داد: ایجاد 'پنجره واحد خدمت رسانی' همراه افزایش کیفیت خدمات، مقصود و محور اصلی برنامه ریزی ها برای میزبانی در نوروز امسال بود. این مهم به شایستگی و در حد مطلوب محقق شد و امید می رود همین روند در سال های آینده نیز تداوم یابد.
رشیدیان گفت: با وجود گرانی حباب گونه و کاذب قیمت دلار و تصور برخی مبنی بر کاهش میزان مسافرت مردم، با همدلی مسئولان و کاهش بهای خدمات شاهد حضور بیش از انتظار مسافران و نیز ایجاد خاطره خوش و به یادماندنی برای آنان در خراسان رضوی بوده ایم.
وی افزود: در لحظه تحویل سال نو افزون بر دو میلیون نفر در صحن های حرم مطهر امام رضا(ع) و خیابان های اطراف آن در مشهد حضور یافتند. با اقدامات و برنامه ریزیهای مناسب در دو زمان سال تحویل و سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم رضوی شاهد ترافیک روان در مسیرها بودیم.
 


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان