مدیر کل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

مهدی فروزان

 

    .
۱۳۹۷/۰۱/۱۶

استاندار خراسان رضوی:

هیچ کمبودی در نوروز امسال در استان وجود نداشت

استاندار خراسان رضوی به عملکرد ستاد خدمات سفر استان در نوروز سال 97 از نظر هماهنگی و خدمات دهی  از 20 امتیاز ،  18 داد و گفت : هیچ کمبود و نقصان جدی در ارائه خدمات به زائران و مسافران نوروزی وجود نداشت.
علی رضا رشیدیان روز پنجشنبه در حاشیه بازدیدهای نوروزی مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی با وی گفت :  به برکت وجود امام رضا (ع) و پیش بینی ها و هماهنگی های صورت گرفته از سوی ستاد و دستگاه های ذیربط ، امسال در ارائه خدمات به زائران و مسافران نوروزی نه تنها کمبودی نبود  بلکه در برخی حوزه هاظرفیت  مازاد داشتیم .
 وی عنوان کرد : از جمله در حوزه ناوگان هوایی که پیش بینی مناسبی به تناسب شرایط صورت گرفته بود،  با کاهش حدود 9 درصدی پروازها روبرو شدیم چنانکه به دلیل حادثه هوایی اواخر سال گذشته مردم تمایل بیشتری به استفاده از سایر حوزه های حمل و نقلی برای سفر به مشهد و استان نشان دادند.
وی عنوان کرد : در این راستا میزان جابه جایی مسافران ورودی از طریق ناوگان ریلی و نیز وسایط نقلیه شخصی افزایش دارد.
رشیدیان تصریح کرد :  در این راستا 14 میلیون و 838 هزار و 973 مسافر از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال به استان وارد شدندکه رشد 11 درصدی نسبت به پارسال دارد و از این میزان هشت میلیون و 832 هزار و 700 نفر زائر مشهد الرضا (ع) بودند که  رشد 11 درصدی هم در این حوزه وجود دارد.
به گفته وی ، آمار زائران ورودی به مشهد از طریق ناوگان  جاده ای 4 درصد رشد ، توسط فرودگاه 8.2 درصد کاهش دارد .
 وی افزود : اما در بخش ریلی نیز رشد سه درصدی و از طریق خودروهای  شخصی هم 13.7 درصد افزایش ورودی مسافر نسبت به سال قبل نمود دارد.
وی ادامه داد :با توجه به این حجم ترددهای جاده ای هیچ مشکلی برای تامین سوخت و سایر نیازهای این بخش نداشته ایم و و در کنار تامین سوخت مورد نیاز تامین ، در حوزه جاده ای پلیس راه ، نیروهای امداد اعم  از هلال احمر واورژانس و فرمانداری ها و بخشداری ها خدمات رسانی خوبی داشتند.
 وی گفت : در حوزه شهرستانهای سبزوار، نیشابور ، کاشمر و برخی دیگر از شهرهای طول مسیرهای منتهی به مشهد امسال شاهد افزایش آمار زائران و مسافران و اقامت بودند.
وی اظهار کرد : این امر در عین تاثیر مثبت در توسعه گردشگری و رونق شهرستان ها در کاهش حوادث و خستگی کمتر مسافران به دلیل استراحت ها و توقف های بین راهی می شود .
 وی تصریح کرد : با توجه به افزایش ظرفیت اقامتی و توسعه اقامتگاه ها هم برای اسکان زائران و مسافران در استان و مشهد با وجود این حجم زائر و مسافر مشکلی وجود نداشت و خدمات مناسب هم ارائه شد.
استاندار افزود : در کنار آن بازرسی ها و نظارت ها بر نحوه ارائه خدمات به طور مستمر اعمال شد و نتیجه آن شرایط بهتر و کاهش مشکلات بود.
 به گفته وی ، وضعیت عمومی شهر هم  امسال شرایط متفاوتی را تجربه کرد و با طراحی های زیبای المان ها و گل آرایی های خاص و تمیزی و نظافت شهر ، رضایت زائران و مردم ارتقا یافت که این رضایت خود  برترین انگیزه برای خدمت دست اندرکاران اجرایی استان است.


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان