مدیر کل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

مهدی فروزان

 

    .
۱۳۹۷/۰۱/۳۰

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی:

خراسان رضوی یکی از دو استانی که در نوروز۹۷ درخشیدند

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: دو استان کشورنوروز97 درحوزه گردشگری خوش درخشیدند که یک استان آن خراسان رضوی است.
« مهدی فروزان» با بیان این مطلب در مراسم تجلیل از دست اندرکاران ستاد خدمات سفرخراسان رضوی که در هتل ثامن مشهد برگزارشد، اظهارداشت: اکنون دوران صنایع ماشینی رو به افول است و تمامی کشورها به دنبال صنعتی جدید برای ایجاد اشتغال و بازار سرمایه هستند البته خیلی از کشورها به این مهم دست یافتند که آن هم صنعت گردشگری است.
وی با بیان این که در دنیا بیش از 250 میلیون نفر در حوزه گردشگری کار و تلاش و امرار معاش می کنند ، تاکید کرد: هر گردشگر برابر سه بشکه نفت برای کشوردرآمد دارد بنابراین باید نگاه جدی و اساسی در حوزه گردشگری داشته باشیم.
فروزان ادامه داد: برای تحقق توسعه مبتنی بر گردشگری باید تفکر، نگاه و فرهنگ را در حوزه گردشگری متحول کنیم.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: دو وظیفه را استاندارخراسان رضوی برای نوروز97 تکلیف نمودند که نوروزمتفاوت و شهرمتمایز بود و اگر توفیقی حاصل شد با تلاش های صورت گرفته بوده است.
فروزان افزود: دو استان در حوزه گردشگری، نوروز97 را خوش درخشیدند که یک استان خراسان رضوی بود که با همت میراث فرهنگی، دبیرخانه پرشور نشاط و همکاران شان که نوروز بانان بی نوروز بودند واین مهم برای خراسان رضوی بدست آمد.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تاکید کرد:اگر می خواهیم رشد پذیرش زائر را داشته باشیم، باید از ظرفیت های گردشگری برای توسعه اشتغال پایدار بهره ببریم.
سخنگوی ستاد خدمات سفریادآورشد: اگر به راحتی اعلام می کنیم که 14.5 میلیون نفر وارد استان و بیش از 8 میلیون نفر وارد مشهد شدند و کمبود یا مشکلی در استان و مشهد نداشتیم به خاطر زحماتی است که در ستاد خدمات سفراستان کشیده شده است.
وی با اشاره به آمارهای ورود مسافران در طول سال و آمار ورود روزانه زائران به مشهد گفت: براساس آمار ورود زائران و مسافران، به طور متوسط روزانه 5.5 میلیون نفردرمشهد زندگی می کنند.
فروزان تصریح کرد: گاهی اعلام می شد که چگونه این تعداد به استان و مشهد آمدند اما ازدحام جمعیت وجود ندارد که به عنوان سخنگوی ستاد اعلام می کردم این هنرهمکاران در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر بوده که تمهیداتی اندیشیده اند که به یکباره سیل جمعیت به مرکز استان وارد نشود و به مرور وارد مشهد شوند.
وی درباره برنامه های اجرا شده در نوروزامسال گفت: امسال بزرگ ترین و مهم ترین نمایشگاه ایران را در مشهد برگزار و جشن نوروزگاه در 50 نقطه از استان عملیاتی شد.
وی با بیان این که سیاه چادرهای عشایری به عنوان اقامتگاه موقت در سراسر استان برپا شد، افزود: هم چنین آثار تاریخی شهرستان ها و برنامه های فرهنگی و هنری تدارک دیده شده در طول مسیر راه های استان، موجب ماندگاری زائران در نقاط مختلف استان شدند.
وی ادامه داد: امسال برخی از زائران می گفتند در مشهد مکان هایی دیدیم که تاکنون ندیده بودیم، هم چنین 30 روستای شهرستان طرقبه و شاندیز به عنوان نگین گردشگری پذیرای گردشگران زیادی بود.
مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری در پایان دست اندکاران ستاد خدمات سفر را نوروزبانان بی نوروزعنوان کرد و گفت: عرض سلام و خداقوت استاندار را خدمت شما تقدیم می کنم و به نمایندگی از استاندار از تک تک شما و مدیرکل و معاونان ایشان و بخش های مختلف تشکر می کنم.


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۸۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان