مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۷/۱۰/۱۴

نگاه به گردشگری از دریچه حمایت از تولید ملی

فروزان مدیر کل امور رفاهی زائرین استانداری اظهار داشت : شرایط خراسان رضوی به لحاظ برخورداری از تولیدات داخلی در حوزه گردشگری بسیار مناسب است و در زمینه تنها حمایت مسئولان از طرحهای نوآورانه و خلاقانه و بهره گیری از دانش روز ضرورت دارد.

مدیر هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی

در حاشیه نخستین نمایشگاه تخصصی 'تولیدات ملی با رویکرد گردشگری'گفت: با برگزاری این نمایشگاه ها باید به سوی حمایت از برندهای داخلی در حوزه کالایی و خدمات، ایجاد قراردادهای مثبت و سرمایه گذاری شرکت های خارجی با تولیدکنندگان داخلی پیش رفت زیرا پرداختن به همه این موارد می تواند اشتغال را توسعه دهد و مشکلات اقتصادی را حل کند.

فروزان با بیان اینکه توجه به مساله افزایش جذب گردشگر تنها به لحاظ کمی نیست، افزود: باید کیفیت ارائه خدمات به گردشگر در خراسان رضوی و مشهد را نیز افزایش داد، این مساله منجر به افزایش مدت اقامت زائر و بهره مندی بهتر وی از شرایط زیارت، سیاحت، سوغات و سلامت و همچنین ارزآوری بیشتر برای مردم می شود.
وی اظهار داشت: وجود بارگاه منور رضوی در حوزه گردشگری مذهبی، بیمارستان و مراکز پیشرفته پزشکی در حوزه گردشگری سلامت و وجود مراکز تجاری مختلف در حوزه خرید سوغات و غیره از نقاط قوت مشهد به لحاظ جذب گردشگر است.
فروزان با بیان اینکه در سوغات مشهد اصالت ویژه نهفته است، افزود: سوغات می تواند پیام آور خوبی های ایران به کشورهای دیگر باشد.
مدیر هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: متاسفانه رسانه ها تاکنون به خوبی به مقوله حمایت از تولیدات داخلی نپرداخته اند، شاید بهتر است در خصوص تبلیغات رسانه ای برای تولیدات داخلی یارانه ای از سوی دولت در نظر گرفته شود.
وی اضافه کرد: برای توسعه گردشگری فضای مجازی، استارتاپ ها و رسانه ها می توانند بهترین مولفه به لحاظ تبلیغات برای جاذبه ها و مزیت های داخلی به منظور جذب گردشگر باشند.

منبع : خبرگزاری ایرنا
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان