سرپرست
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۷/۱۰/۲۴

رونمایی نقش برجسته سرباز هخامنشی

رونمایی با حضور مشاور وزیر امور خارجه و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق ، هیئت گردشگری ترکیه ای ، مدیر کل امور رفاهی زائرین استانداری و جمعی از مسئولین برگزار شد.

رونمایی ازنقش برجسته سرباز  هخامنشی برای نمایش یک ماهه در مشهد با حضور مشاور وزیر امور خارجه و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق ، هیئت گردشگری ترکیه ای ، مدیر کل امور رفاهی زائرین استانداری ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رئیس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی ، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ، مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و شهروندان علاقه مند انچام شد.
این قطعه تاریخی که متعلق به نقش برجسته سنگی سرباز هخامنشی است در سال 1936 میلادی از ایوان جنوبی کاخ شورا در تخت جمشید به سرقت رفت.این اثر شی تاریخی مدتی در کانادا و سپس از آن جا به آمریکا منتقل شد و پاییز سال 2017 زمانی قرار بود این اثر تاریخی  در حراجی عتیقه در نیویورک فروخته شود. با اطلاع  ایران از این موضوع و پیگیری های حقوقی دولت، سرانجام دیپلماسی بین المللی کشور جواب داد و این شیء تاریخی پنجم مهرماه 97 همزمان با بازگشت رئیس جمهوری ایران از مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به ایران برگردانده شد
 
 


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان