سرپرست
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۷/۱۰/۲۷

پنجمین نشست هم اندیشی اجلاس طرح ملی فرهنگ میزبانی - اسلامی با حضور مدیر کل امور رفاهی زائرین استانداری

تمامی اهداف و برنامه های دبیرخانه ملی فرهنگ میزبانی ایرانی – اسلامی باید مبتنی بر رویکرد مبانی اسلامی در جذب گردشگران از جهان اسلام با محوریت مضجع شریف حضرت ثامن الحجج (ع) باشد.

مهدی فروزان مدیرکل هماهنگی امور رفاهی زائرین استانداری ، در پنجمین نشست هم اندیشی اجلاس طرح ملی فرهنگ میزبانی  - اسلامی گفت : در عصر کنونی در سطح دنیا تابحال انواع گردشگری منجمله گردشگری ورزشی ، سیاحتی ، تفریحی ، زیارتی و ... را تجربه کرده ایم که امروزه گردشگری سلامت توانسته با توجه به فعالیت مراکز درمانی در کشورها و شهرهای مختلف ، جذابت های قابل توجه ای را بوجود بیاورد که ایران ، خصوصا شهر مقدس مشهد نیز یکی از آن مراکز است که روزبروز مورد توجه گردشگران خارجی در این حوزه شده است .
مدیرکل هماهنگی امور رفاهی زائرین افزود: با توجه به اینکه 55 درصد از اقامتگاه های رسمی ایران در مشهد مشغول فعالیت می باشد، نقش جاذبه های تاریخی در استان و همچنین اقامتگاه های بوم گردی نیز حائز اهمیت است که ضرورت دارد با حمایت های دستگاه های اجرایی  از بخش خصوص در جهت دستیابی به اهداف افق 1404 در حوزه جذب گردشگر و زائر موثر واقع گردند.
مهدی فروزان ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده با مجموعه آستانقدس رضوی ، شهرداری مشهد و سایر دستگاه های دولتی در قالب طرح مبدا به مبدا ، نسبت به توزیع یکنواخت مسافر و زائر به مشهد،  هماهنگی و برنامه ریزی های لازم انجام شده است که با نقش آفرینی بخش های خصوصی در حوزه اقتصاد زائر و سوغات استان می توان گام های موثری تری را برداشت.


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان