مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۱/۱۳

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛ ورود بیش از ۱۲ میلیون نفر زائر و مسافر به استان طی ۱۷ روز گذشته

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۲ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۱۰ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۲ فروردین سال جدید به استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 4.6  درصد کاهش دارد.
وی افزود: 935 هزار و  979 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  استان  وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 7.8 درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 355  هزار و 57  نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 2.3 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 180 هزار و 714  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 19.4 درصد کاهش داشته است.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند ماه گذشته تا 12 فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم 10 میلیون و  673 هزار و 60 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش 4.2 درصدی مواجه بوده است.
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ 25 اسفند ماه گذشته تا  12 فروردین سال جاری هفت  میلیون و  396 هزار و  286  نفر به این کلانشهر  وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 1.1 درصد کاهش دارد.
وی افزود: 694 هزار و  147 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 8.6  درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 355 هزار و  57  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد 2.3 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را  نیز 180  هزار و 314  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 19.3 درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای 25 اسفند ماه سال گذشته تا 12 فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم 6 میلیون و 166  هزار و  768  نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش 4.2 درصدی مواجه بوده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان