مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۱/۱۴

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛ ورود بیش از ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به استان طی ۱۸ روز گذشته

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۲ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۱۵۹ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۳ فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۵,۴ درصد کاهش دارد.
وی افزود: ۹۷۰ هزار و ۲۵۱ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  استان  وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۸,۴ درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۳۵۷  هزار و ۸۵۷  نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد ۲,۳ درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز ۱۹۱ هزار و ۱۵ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۹,۵ درصد کاهش داشته است.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا ۱۳ فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم ۱۱ میلیون و  ۲۱۶ هزار و ۳۶ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۵,۱ درصدی مواجه بوده است.
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا  ۱۳ فروردین سال جاری هفت  میلیون و  ۸۰۵ هزار و  ۷۱۴  نفر به این کلانشهر  وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، ۱,۸ درصد کاهش دارد.
وی افزود: ۷۲۰ هزار و  ۱۰۱ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۸,۵ درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۳۷۵ هزار و  ۸۵۸ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد ۲,۳ درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را  نیز ۱۹۰ هزار و ۵۰۴ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۹,۵ درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۳ فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم ۶ میلیون و ۵۱۹  هزار و  ۲۵۲ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۶ درصدی مواجه بوده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان