سرپرست
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۱/۰۹

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛ ورود حدود ۹ میلیون و ۲۸۶ هزار نفر زائر و مسافر به استان طی ۱۳ روز گذشته

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۹ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۲۶۷ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا هشت فروردین سال جدید به استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 8.6  درصد کاهش دارد.
وی افزود: 703  هزار و  803  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  استان  وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 8.6 درصد کاهش داشته است
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 271  هزار و 857  نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 2.4 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 139  هزار و 759  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 18.4 درصد کاهش داشته است
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند ماه گذشته تا هشت فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم هشت میلیون و  169  هزار و 848  نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش 5.2 درصدی مواجه بوده است.
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ 25 اسفند ماه گذشته تا  هشت  فروردین سال جاری پنج میلیون و  628  هزار و  126 نفر به این کلانشهر  وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 3.1 درصد کاهش دارد.
وی افزود: 522 هزار و  771  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 8.5  درصد کاهش داشته است
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 271 هزار و  758  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد 2.4 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را  نیز 139  هزار و 542 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 18.2 درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای 25 اسفند ماه سال گذشته تا هشت فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم چهار میلیون و 693 هزار و 956  نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش 2.2 درصدی مواجه بوده است.


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان