مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۳/۰۸

خود را موظف به حمایت از تلاشگران حوزه خدمات گردشگری می دانیم

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: خود را موظف به حمایت از دست اندر کاران و تلاشگران حوزه خدمات گردشگری می دانیم.

محمد صادق براتی در دیدار با انجمن حرفه ای هتلداران استان با اشاره به فرصت به وجود آمده در راستای تقویت بخش خصوصی استان بر لزوم استفاده از این ظرفیت برای تامین زیر ساخت های گردشگری استان تاکید کرد.
وی با بیان این که نهادهای دولتی باید در کنار بخش خصوصی ساختاری را برای تسهیل امور و رفع موانع این حوزه ایجاد کنند؛ تاکید کرد: با رونق صنعت گردشگری شاهد ارز آوری و جذب گردشگر داخلی و خارجی خواهیم بود.
وی گفت:با توجه به رویکرد استاندار خراسان رضوی به بخش خصوصی و نیز انسجامی که با محوریت ایشان در سطح دستگاه های دولتی و نظارتی ایجاد شده است،فرصت طلایی برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف گردشگری در استان فراهم گردیده است.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از وجود بارگاه منور رضوی به عنوان ظرفیت عظیم فرهنگی برای جذب زائر و گردشگر مذهبی یاد کرد که باید از آن به نحو شایسته ای بهره برداری شود.
براتی با تاکید بر این که وظیفه انجمن هتلداران فراتر از یک صنف است و باید از ظرفیت های قانونی آن به نحو مطلوب استفاده شود؛ تاکید کرد: نیاز است که اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان و نهاد های مرتبط در واگذاری اختیارات قانونی به این مجموعه نهایت تعامل و همکاری را داشته باشند.
وی ظرفیت های منحصر به فرد تاریخی و گردشگری استان و نیز بستر های مناسب گردشگری همچون بوم گردی را فرصت مناسبی برای جذب گردشگر دانست.
در ادامه این دیدار رئیس هیئت مدیره انجمن حرفه ای هتلداران استان ضمن تقدیر از حمایت های معاونت امورزائران استانداری در امر گردشگری ابراز داشت:از مجموعه نهادهای حاکمیتی انتظار داریم صنعت هتلداری را در بخش های مختلف حمایت نمایند.
سزاوار گفت: وجود خانه های مسافر بدون مجوز،عدم حمایت برخی ادارات دولتی و وجود مهمانسراهای ارگان ها و نهاد های دولتی از جمله موانع توسعه این صنعت می باشند.
وی اعلام کرد:موانع و مشکلات صنعت هتلداری از سوی انجمن شناسایی شده است اما در راستای رفع این موانع نیازمند حمایت همه جانبه از سوی نهاد های دولتی و در راس آن استانداری خراسان رضوی هستیم


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : ۱۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان