مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۶

جلسه بررسی مسائل و مشکلات زائرسراهای ارزان قیمت برگزار شد

در این جلسه که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان ومدیر عامل بنیاد زائر امام رضا ع در دفتر معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری برگزار شد،مسائل و مشکلات اداری و عمرانی زائرسراها مطرح و به آن رسیدگی شد.
محمد صادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری اظهار داشت:ما بر اساس وظایف محوله مبنی بر تسهیل زیارت زائران حضرت رضا ع وظیفه داریم زمینه های زیارت آسان را برای زائرین فراهم نمائیم.
وی گفت:ایجاد زائر سراهای ارزان قیمت یکی از همین وظایف است که با توجه به حضور زائرین مختلف و مخاطبین خاص، برنامه ریزی ها نیز با رعایت همین نکات انجام می شود.
وی تاکید کرد:ایجاد زائر سراهای ارزان قیمت و تسهیل فرآیند احداث آنان اولویت ماست، اما این موضوع به معنای جلوگیری از نظارت دستگاه های متولی نیست.
وی افزود:میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در فرآیند صدور مجوز ،نظارت های قانونی و فنی خود را اعمال نماید تا زائرسراهای در حال ساخت بر اساس استاندارد های تعریف شده احداث شوند.
وی گفت:موضوع مالکیت زائرسراهای ارزان قیمت استان ها رامی توان بر اساس یک تفاهم نامه مشترک میان دستگاه متولی به بخش خصوصی واگذار نموده و این مشکل راحل کرد.
وی عنوان داشت:مشکلات فنی و مهندسی پروژه هایی که هم اکنون در حال ساخت هستندرا با حضور کارشناسان میراث فرهنگی بررسی نموده و نواقصی که باید اصلاح گردد در اسرع وقت با نظارت اداره کل میراث فرهنگی مشخص و به بنیاد زائر جهت رفع نواقص اطلاع رسانی گردد.


منبع : معاونت هماهنگی مدیریت امورزائرین
تعداد بازدیدها : ۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان