مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۶/۱۷

برنامه ریزی برای اسکان ۹۲هزارو۶۵۰نفر در مراسم پیاده روی اربعین

برنامه ریزی برای اسکان ۹۲هزارو۶۵۰نفر در مراسم پیاده روی اربعین

محمد صادق براتی جانشین رئیس ستاد اربعین حسینی استان در جلسه مشترک با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات،مدیران مواکب و کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین،خدمت به زائران سیدالشهدا ع را بالاترین نعمت دانست و اظهار داشت:تمامی کسانی که در مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات و کمیته های ستاد اربعین حسینی خدمت میکنند قطعا در پیشگاه اباعبد الله الحسین ع ماجور خواهند بود.
وی گفت:با توجه به تجربیات ارزشمند ستاد اربعین استان خراسان رضوی در سنوات گذشته،از سوی مرکز سهمیه اسکان و تغذیه خراسان رضوی در اربعین امسال به نسبت سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
وی افزود:با توجه به توان ستاد استان این آمادگی وجود دارد که خدمات خود را در مرزهای ورودی کشور افزایش داده و علاوه بر مرز دوغارون، در مرز میرجاوه استان سیستان و بلوچستان نیز،میتوانیم به زائران خدمت رسانی نمائیم.
وی بیان کرد:با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص احتمال افزایش زائران در مراسم پیاده روی اربعین حسینی ،باید این آمادگی وجود داشته باشد که در صورت نیاز بتوانیم پاسخگوی نیازهای تمامی زائران باشیم.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد:برگزاری جلسه توجیهی برای موکب داران و آموزش مسائلی امنیتی ،بهداشتی و فرهنگی از جمله نیازهای ضروری است که باید در زمان مناسب پیگیری و انجام شود.
وی توسعه و ترویج فرهنگ حسینی را از اهداف بزرگ این پیاده روی برشمرد و اظهار داشت:در گذشته فعالیت های فرهنگی مناسبی انجام شده است اما نیاز است در اربعین امسال به نسبت سالهای گذشته در کنار خدمت رسانی و امور پشتیبانی در ترویج فرهنگ و شوروشعورحسینی اقدامات فاخری صورت گیرد.
محمد صادق براتی ابراز داشت:باتوجه به روابط و مناسبات بسیار خوب میان ایران و عراق تلاش کنیم همکاری ها همچون گذشته در فضایی دوستانه و تعاملی با مسئولین و مردم عراق انجام شود.
وی عنوان داشت:خوشبختانه با پیگیری های فرمانداران ،جلسات ستاد اربعین به صورت منظم در ستادهای شهرستانی در حال برگزاریست و گزارشات آن به استان واصل شده،لذا در بحث شهرستان ها تاکنون مشکلی نداشته ایم.
وی تاکید کرد:بر اساس برنامه ریزی های انجام شده خروج تجهیزات مواکب و ماشین آلات از مرزهای مهران و شلمچه خواهد بود و تاریخ آن نیز در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.
شایان ذکر است تاکنون مجوز ۶۵موکب توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و کمیته مشارکت های مردمی،اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی صادر شده و عملیات تجهیز آنها انجام شده است.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان