مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۶/۱۴

تدوین برنامه استراتژیک برای ارتقاء گردشگری سلامت استان

تدوین برنامه استراتژیک برای ارتقاء گردشگری سلامت استان

محمد صادق براتی در جلسه با اعضای انجمن گردشگری سلامت استان اظهار داشت:با تشکیل انجمن گردشگری سلامت استان بسیاری از موانع و مشکلات این حوزه با همت  اعضا آن برطرف خواهد شد.
وی گفت:آمادگی داریم در اولین جلسه کمیته گردشگری سلامت استان بخشی از وظایف دستگاه های دولتی را به این کمیته واگذار کنیم تا این کمیته بتواند در جهت تسهیل فرآیند گردشگری سلامت اقدامات موثری انجام دهد.
وی افزود:انجمن گردشگری سلامت استان با ورود جدی در این عرصه نسبت به شناسایی آسیب های دفاتر تسهیل گری و اصلاح برخی از آئین نامه ها در جهت بهبود شرایط اقدام نماید.
وی خطاب به اعضای انجمن گردشگری سلامت استان تاکید کرد:با توجه به اعلام آمادگی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ،اعضای انجمن نسبت به تسهیل صدور پروانه ها با رعایت ضوابط قانونی و جلوگیری از انجام برخی بروکراسی های زائد ،مسیر قانونی صدور پروانه ها را با جدیت دنبال نمایند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی گفت:یکی از مباحث مهمی که پیگیری آن بر عهده انجمن گردشگری سلامت استان است ساماندهی لیدرهای گردشگری در استان است.
محمد صادق براتی گفت:انجمن گردشگری سلامت، طرح ها و پیشنهادات خود در زمینه ساماندهی لیدرهای گردشگری را به کمیته گردشگری سلامت استان ارائه و پس از بررسی و تصویب ،هرچه سریعتر نسبت پیگیری آن اقدام نمایند.
وی گفت:موضوع مهمی که در خصوص لیدر های گردشگری وجود دارد گزینش و پایش مستمر آنان است و نیاز است که انجمن بعنوان نهاد نظارتی نسبت به پایش و بررسی عملکرد لیدرها اقدام نماید.
وی عنوان داشت:انجمن بر اساس طرح هایی که آینده در کمیته سلامت استان مصوب خواهند شد نسبت به آموزش و اطلاع رسانی گروه های پزشکی ،لیدرها و دست اندر کاران حوزه گردشگری سلامت اقدام نماید.
وی ادامه داد:تهیه و معرفی یک سایت جامع برای معرفی مراکز گردشگری سلامت در راستای ارائه خدمات حوزه سلامت به گردشگران از نیازهای اساسی این انجمن می باشد.
وی با اشاره به اجرای طرح موفق مبدا تا مبدا زائران داخل کشور اظهار داشت:می توانیم این طرح ها را در کشورهای هدف نیز اجرا نمائیم و گردشگر سلامت را از کشور خود تا داخل کشور و سپس بازگشت گردشگر طی یک برنامه ریزی مناسب مدیریت نمائیم.
وی در پایان بیان کرد:این انجمن اولین انجمنی است که در حوزه گردشگری سلامت تشکیل شده ،لذا کارهای زیادی در بحث گردشگری سلامت در طول این سال ها بر زمین مانده و توقع داریم این انجمن به بهترین شکل ماموریت های خود را به سرانجام برساند.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان