مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۶/۱۱

افتتاح اولین مرکز تخصصی سوغات زائر در مشهد

افتتاح اولین مرکز تخصصی سوغات زائر در مشهد

محمد صادق براتی ضمن بازدید از بازارچه چشم و چراغ در جلسه با اعضای هیئت مدیره و سرمایه گذاران این بازارچه اظهار داشت:یکی از کمبود هایی که در حوزه زائرین وجود دارد ، نبود یک مرکز تخصصی ویژه سوغات زائرین در مشهد مقدس است.
وی افزود:بر اساس پژوهش صورت گرفته در حال حاضر بالای ۶۰درصد سوغات زائرین از محصولات و تولیدات داخلی از قبیل صنایع دستی ،موادغذایی و خشکبار تامین میشود،لذا باتوجه به استقبال زائرین از تولیدات داخلی می توانیم تمامی محصولات ارائه شده در این بازارچه را با مشارکت شرکت های تولیدی داخلی پشتیبانی نمائیم.
وی ادامه داد:بخشی از این بازارچه را می توانیم به عرضه صنایع دستی ،روستایی و عشایری خراسان رضوی اختصاص دهیم و در فاز دوم این بازارچه از ظرفیت فروش صنایع دستی تمامی استانها استفاده نمائیم.
وی عنوان داشت:با توجه به محدودیت ظرفیت فضای مکانی این بازارچه ،ضروریست احداث فاز دوم این بازارچه در آینده نزدیک در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم مرکزی برای ارائه محصولات و صنایع دستی سراسر کشور ایجاد کنیم.
وی با تاکید بر راه اندازی هرچه سریعتر این مجموعه ابراز داشت:اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی حداکثر تا پایان شهریور ماه با همکاری سرمایه گذاران این بازارچه نسبت به استقرار تولیدکنندگان صنایع دستی استان در این مجموعه اقدام نموده و مابقی ظرفیت بازارچه در اختیار تولید کنندگان محصولات غذایی و خشکبار استان قرارگیرد.
وی افزود:با توجه به ورود سالانه بیش از ۳۰میلیون زائر ایرانی و نیز بیش از ۲میلیون زائر غیر ایرانی  به مشهد مقدس و عدم وجود یک مرکز تخصصی سوغات زائر،ایجاد چنین مرکزی می تواند در پیشبرد اهداف حمایتی و نیز جذب گردشگر ،جلب اعتماد و نیز افزایش رضایتمندی زائرین بسیار موثر باشد.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۵۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان