مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۶

کمیته فرهنگی مهمترین اقدامات ستاد اربعین را انجام می دهند

کمیته فرهنگی مهمترین اقدامات ستاد اربعین را انجام می دهند

محمد صادق براتی در جلسه هماهنگی برنامه های کمیته فرهنگی،آموزشی ستاد اربعین که با حضور مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان برگزار شد، اظهار داشت:واضح است که  امروزه بالاترین هدف هر ملت و کشوری توسعه فرهنگ‏ می‏ باشدو  پیشرفت بدون لحاظ یک هدف متعالی و متکامل معنا ندارد،به همین دلیل مشاهده می ‏کنیم که همواره دغدغه متفکّران و اندیشمندان دینی بالا بردن سطح فرهنگی یک جامعه است.
وی افزود:در این میان راهپیمایی عظیم اربعین حسینی به عنوان سرمایه عظیم مکتب اهل بیت علیهم السلام و اسلام بهترین راه بالا بردن سطح فرهنگ‏ عمومی‏ از نظر مذهبی‏ محسوب می شود.
جانشین رئیس ستاد اربعین استان ابراز داشت:پیاده روی اربعین حسینی، عظمت مکتب اهل بیت (ع)را نشان می دهد، دشمن چه بخواهد چه نخواهد این رویداد عظیم در جهان منتشر شده و قلوب انسان ها را جذب می کند، واقعه اربعین خون تازه ای در قلوب مومنین به جریان می اندازد که در برابر تبلیغات رسانه های بیگانه مقابله می کند.
وی گفت: برکاتی که امروز از راهپیمایی اربعین نصیب امّت اسلام شده و می‏شود بر کسی پوشیده نیست. آثار فرهنگی و تربیتی و آموزشی این سنّت ماندگارِ ائمّه اطهار ع آنقدر زیاد است که قسمت اعظم فرهنگ‏ شیعی و حتی فرهنگ های دیگر جوامع بشری، به طور مستقیم یا غیر مستقیم از آن متأثّر است.
وی تاکید کرد:از این رو باید از مراسم اربعین استفاده وسیع فرهنگی شود و از جمعیت میلیونی زوار استفاده فرهنگی شود؛ زیرا کسانی که در این برنامه ها حضور پیدا می کنند روحشان آماده است و باید مسائل مورد نیاز را منتقل کرد و یکی از مسائل مهم، موضوعات فرهنگی است.لذا اعضای کمیته فرهنگی و گردانندگان مواکب به مسائل فرهنگی توجه فراوان داشته باشند و از این رستاخیز عظیم برای آن استفاده کنند.
وی عنوان داشت:حال سرمایه عظیم اربعین فرصتی برای انجام کارهای فرهنگی است و مبلغانی که به منظور تبلیغ در موکب‌ها حضور دارند در جهت پیشبرد این امور وظیفه سنگینی را بر عهده دارند.
محمد صادق براتی بیان کرد:ترتیبی اتخاذ شود که اسکان روحانیان و مبلغان در بد ورود به نجف و کربلا تامین شود  تا از آنجا ماموریت هایشان مشخص و اعزام ها صورت بگیرد.
وی از فعالیت ها و برنامه ریزی های کمیته فرهنگی در راستای برگزاری پرشور مراسم اربعین حسینی حمایت کرد و ابراز داشت:باید از ظرفیت نهاد ها ،دستگاه های فرهنگی و اجرایی در راستای تشویق و تبلیغ مراسم راهپیمایی اربعین حسینی استفاده کرد و از مشارکت آنان بهره برد.
وی افزود: برگزاری همایش ملی بانوان،استفاده از ظرفیت ائمه جمعه برای معرفی این راهپیمایی عظیم،ظرفیت رسانه، صدا و سیما و ... در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه های فرهنگی ستار اربعین استفاده کرد.

 
 

منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۶۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان