مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۸

با حضور جانشین رئیس ستاد اربعین استان:

ششمین جلسه ستاد اربعین استان برگزار شد

ششمین جلسه ستاد اربعین استان در شهرستان تایباد ویژه مرز دوغارون در خصوص زائرین افغانستانی(ترانزیتی)راهپیمایی عظیم اربعین حسینی برگزار شد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم اربعین حسینی اظهار داشت:با تدبیر رهبر معظم انقلاب حماسه عظیم اربعین حسینی در چند سال گذشته بصورت باشکوه برگزار گردید و تلاش میکنیم هرساله بهتر از سالهای گذشته این برنامه را اجرانمائیم.
وی افزود:حضور نمایندگانی از ادیان و مذاهب مختلف در این راهپیمایی نشانگر اوج آزادی خواهی حضرت سیدالشهدا و شناخت مظلومیت و حقانیت آن امام است که چنین احساسی باعث بوجود آمدن این حرکت عظیم شده است.
وی گفت:ما در استان خراسان رضوی میزبان ۲طیف از زائران هستیم که با وجود مشکلات فراوان اما به شوق زیارت امام حسین و امام رضا ع وارد کشورمان می شوند.
محمد صادق براتی بیان کرد:زائرین افغانستان از مرز دوغارون و زائرین کشور پاکستان از مرز میرجاوه برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی وارد کشور خواهند شد.
وی عنوان داشت:امسال برنامه ریزی شده است که کمیته اسکان با همکاری آستان قدس رضوی تسهیلات بهتری را نسبت به سالهای گذشته در مبادی ورودی به زائران ارائه نمایند.
وی افزود:با هماهنگی نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالشرق مقدمات ثبت نام کاروانی انجام شده تا از ایجاد تجمع در مقابل گیت های ورودی جلوگیری شود.
وی ابراز داشت:در مرز دوغارون مجموعا ۶گیت برای ورود زائران افغانستانی در نظر گرفته شده است و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده،ثبت نام از زائرین به صورت کاروانی بوده و صدور ویزا نیز در کنسولگری های افغانستان انجام خواهد شد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری با تاکید بر اجرای برنامه های فرهنگی در مراسم اربعین اظهار داشت:با تشکیل قرارگاه فرهنگی و ایجاد کمیته فرهنگی در ستاد اربعین ،تلاش کردیم برنامه های فرهنگی امسال را پر رنگ تر از سالهای گذشته برگزار نمائیم.
وی افزود:برنامه ریزی کرده ایم که از کمیته های مختلف ستاد اربعین حتی الامکان هر کمیته یکنفر در شهرستان تایباد برای انجام ماموریت ها حضور داشته باشد.
وی ادامه داد:پیش بینی شده است که در اربعین امسال حدود ۱۵ درصد ،زائرین پیاده نسبت به سالهای گذشته افزایش داشته باشند و این عدد به حدود ۵۰ هزار نفر زائر برسد.
وی در پایان تاکید کرد:برنامه زمانبندی کاروان های اعزامی از افغانستان تدوین شود تا شاهد معطلی و تجمع زائران افغانستانی در مرز نباشیم.
شایان ذکر است معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری به منظور بازدید از امکانات و تجهیزات محل ورود زائرین، در نقطه صفر مرزی دوغارون حضور یافت ومشکلات و کمبودهای لازم جهت ورود زائرین راهپیمایی اربعین حسینی را بررسی کرد.


منبع : معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۱۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۶۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۴۹۸۵۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۱ نفر
آماربازدیدکنندگان