مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۸

با حضور جانشین رئیس ستاد اربعین استان:

ششمین جلسه ستاد اربعین استان برگزار شد

ششمین جلسه ستاد اربعین استان در شهرستان تایباد ویژه مرز دوغارون در خصوص زائرین افغانستانی(ترانزیتی)راهپیمایی عظیم اربعین حسینی برگزار شد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم اربعین حسینی اظهار داشت:با تدبیر رهبر معظم انقلاب حماسه عظیم اربعین حسینی در چند سال گذشته بصورت باشکوه برگزار گردید و تلاش میکنیم هرساله بهتر از سالهای گذشته این برنامه را اجرانمائیم.
وی افزود:حضور نمایندگانی از ادیان و مذاهب مختلف در این راهپیمایی نشانگر اوج آزادی خواهی حضرت سیدالشهدا و شناخت مظلومیت و حقانیت آن امام است که چنین احساسی باعث بوجود آمدن این حرکت عظیم شده است.
وی گفت:ما در استان خراسان رضوی میزبان ۲طیف از زائران هستیم که با وجود مشکلات فراوان اما به شوق زیارت امام حسین و امام رضا ع وارد کشورمان می شوند.
محمد صادق براتی بیان کرد:زائرین افغانستان از مرز دوغارون و زائرین کشور پاکستان از مرز میرجاوه برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی وارد کشور خواهند شد.
وی عنوان داشت:امسال برنامه ریزی شده است که کمیته اسکان با همکاری آستان قدس رضوی تسهیلات بهتری را نسبت به سالهای گذشته در مبادی ورودی به زائران ارائه نمایند.
وی افزود:با هماهنگی نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالشرق مقدمات ثبت نام کاروانی انجام شده تا از ایجاد تجمع در مقابل گیت های ورودی جلوگیری شود.
وی ابراز داشت:در مرز دوغارون مجموعا ۶گیت برای ورود زائران افغانستانی در نظر گرفته شده است و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده،ثبت نام از زائرین به صورت کاروانی بوده و صدور ویزا نیز در کنسولگری های افغانستان انجام خواهد شد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری با تاکید بر اجرای برنامه های فرهنگی در مراسم اربعین اظهار داشت:با تشکیل قرارگاه فرهنگی و ایجاد کمیته فرهنگی در ستاد اربعین ،تلاش کردیم برنامه های فرهنگی امسال را پر رنگ تر از سالهای گذشته برگزار نمائیم.
وی افزود:برنامه ریزی کرده ایم که از کمیته های مختلف ستاد اربعین حتی الامکان هر کمیته یکنفر در شهرستان تایباد برای انجام ماموریت ها حضور داشته باشد.
وی ادامه داد:پیش بینی شده است که در اربعین امسال حدود ۱۵ درصد ،زائرین پیاده نسبت به سالهای گذشته افزایش داشته باشند و این عدد به حدود ۵۰ هزار نفر زائر برسد.
وی در پایان تاکید کرد:برنامه زمانبندی کاروان های اعزامی از افغانستان تدوین شود تا شاهد معطلی و تجمع زائران افغانستانی در مرز نباشیم.
شایان ذکر است معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری به منظور بازدید از امکانات و تجهیزات محل ورود زائرین، در نقطه صفر مرزی دوغارون حضور یافت ومشکلات و کمبودهای لازم جهت ورود زائرین راهپیمایی اربعین حسینی را بررسی کرد.


منبع : معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۱۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان