مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۷/۰۲

آموزش و پرورش در اسکان زائرین پیاده دهه پایانی ماه صفر همکاری کند

آموزش و پرورش در اسکان زائرین پیاده دهه پایانی ماه صفر همکاری کند

محمد صادق براتی گفت:وزارت آموزش پرورش دستگاهی فرهنگی است و ترویج فرهنگ ائمه اطهار و سیره رضوی یکی از وظایف این وزارتخانه محسوب می شود.
وی افزود:آموزش و پرورش استان نیز در گذشته در خدمت زائران حضرت رضا ع بوده و امیدواریم در آینده هم خدمت رسانی خود را به زائرین ادامه دهند.
وی عنوان داشت:سیاستی که ما دنبال میکنیم این است که اسکان زائرین را به سمت حسینیه ها ،مساجد و اماکن ورزشی سوق دهیم و بخشی از کمبودها را از طریق مدارس تامین نمائیم.
وی تاکید کرد:ظرفیت حسینیه ها و مساجد به گونه ای نیست که کاملا پاسخگوی حجم زائران ورودی به مشهد باشد لذا همزمان باید از مراکز فرهنگی تفریحی و ظرفیت های مذهبی نیز استفاده نمائیم.
وی ادامه داد :توزیع اسکان زائرین بصورت متمرکز انجام میگیرد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته اسکان را بر اساس موقعیت مناسب جغرافیایی تامین خواهیم کرد.
وی با اشاره به ضرورت حفظ اموال مدارس و بیت المال ابراز داشت:دستورالعملی برای نحوه استفاده از خدمات و چگونگی نگهداری اموال مدارس تهیه و در اختیار مدیران کاروان ها قرار گیرد.
وی بیان کرد:ضروریست در همایش مدیران کاروان ها  نکات ضروری و مورد تاکید یادآوری و تذکر داده شود و ابعاد فرهنگی حضور زائرین در این مراسم معنوی تشریح شود.

 
 

منبع : معاونت هماهنگی مدیریت امورزائرین
تعداد بازدیدها : ۱۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان