مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۷/۱۶

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی خبر داد

راه اندازی دبیرخانه دائمی زائران پیاده امام رضا (ع) در اداره کل رفاهی معاونت زیارت استانداری/ پیش بینی حضور بیش از ۵۰۰ هزار زائر پیاده دهه آخر صفر در مشهد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: امسال پیش بینی می شود ضمن افزایش آمار زائران سواره بیش از 500 هزار نفر زائر پیاده داشته باشیم.
 محمد صادق براتی در همایش مدیران ایستگاه های صلواتی کاروان های زائران پیاده امام رضا (ع) که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ضرورت موضوع، بنا است که دبیرخانه دائمی زائران پیاده امام رضا (ع) در اداره کل رفاهی معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری راه اندازی شود و با برگزاری جلسات منظم در طی سال برنامه ریزی خوبی برای سال های آینده داشته باشد.
وی با اشاره به اهمیت راهپیمایی عظیم اربعین حسینی افزود: امسال پیش بینی شده بود که در کشورعراق حدود 3 میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین حسینی حضور یابند، اما با اقدامات ناکام دشمنان متقاضیان حضور در این راهپیمایی عظیم بین المللی افزایش پیدا کرده است و طبق آخرین آمار تا به این لحظه بیش از2 میلیون و 100 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که به رقم آن افزوده می شود.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه آمار فعلی ثبت نام زائران استان در سامانه سماح 180 هزار نفر است، تصریح کرد: مطمئنا راهپیمایی عظیم اربعین حسینی امسال نسبت به سال های گذشته با شکوه خاص تری و در امنیت و آرامش برگزار می شود.
براتی خاطرنشان کرد: امسال آسیب شناسی ویژه ای برای برگزاری مراسم اربعین حسینی و دهه آخر صفر صورت گرفته است تا مشکلات سال های قبل تکرار نشود.
وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی همواره جزو تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری است، بیان کرد: در بحث برگزاری مراسم پایانی دهه آخر صفر نیز امسال پیش بینی می شود بیش از 100 هزار زائر غیر ایرانی به مشهد مقدس سفر کنند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که مدیران ایستگاه های صلواتی زائران پیاده امام رضا (ع) در این ایام توجه ویژه ای به مسائل فرهنگی باید داشته باشند و تمام همت خود را برای ترویج فرهنگ رضوی و حسینی به کار بگیرند، همچنین تقاضا داریم تا دستگاه ها و موسسات فرهنگی بر حسب وظیفه ذاتی خود توزیع مناسبی در حوزه نشر و انتشار بولتن های فرهنگی در محل ایستگاه های صلواتی داشته باشند.
براتی با اشاره به اهمیت مراقبت مسائل بهداشتی زائران، تاکید کرد: با توجه به نقشه هایی که دشمن در افکار پلیدش دارد طبیعتا سوءاستفاده هایی از موضوعات گوناگون می کند، لذا در حوزه مسائل بهداشتی، حفظ محیط زیست، حفظ جان زائران عزیز و ایمن ساختن مسیر پیاده روی دهه آخر صفر باید همکاری های لازم صورت بگیرد تا اتفاق خاصی برای زائران رخ ندهد.
وی افزود: بر خلاف سال های گذشته امسال در قالب اکیپ های نظارت و ارزیابی به صورت متمرکز و گروهی از همه ایستگاه های صلواتی در دهه پایانی صفر نظارت و بازدید صورت خواهد گرفت.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به آمار ورودی زائران به مشهد مقدس در دهه پایانی صفر سال گذشته، اظهار کرد: سال گذشته حدود 4 میلیون و 600 هزار نفر زائر سواره در کنار 435 هزار نفر زائر پیاده داشته ایم که امسال پیش بینی می شود ضمن افزایش آمار زائران سواره بیش از 500 هزار نفر زائر پیاده داشته باشیم، از طرفی زمینه های اسکان و تغذیه زائران بالاتر از این آمار تا سقف 700 هزار نفر خواهد بود و لذا مشکلی از این بابت وجود ندارد.


منبع : معاونت هماهنگی مدیریت امورزائرین
تعداد بازدیدها : ۲۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان