سرپرست
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۱/۱۰

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛ ورود بیش از ۱۰ میلیون نفر زائر و مسافر به استان طی ۱۴ روز گذشته

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۹ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۲۶۷ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۹ فروردین سال جدید به استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 4.6  درصد کاهش دارد.
وی افزود: 762  هزار و  267  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  استان  وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 8.5 درصد کاهش داشته است
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 292  هزار و 657  نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 2.4 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 150 هزار و 886   نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 23.8 درصد کاهش داشته است
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند ماه گذشته تا 9 فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم هشت میلیون و  860  هزار و 320 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش 4.1 درصدی مواجه بوده است.
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ 25 اسفند ماه گذشته تا  9 فروردین سال جاری 6 میلیون و  101 هزار و  426 نفر به این کلانشهر  وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 1.7 درصد کاهش دارد.
وی افزود: 566  هزار و  79  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 8.8  درصد کاهش داشته است
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 292 هزار و  657  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد 2.4 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را  نیز 150  هزار و 594  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 23.8 درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای 25 اسفند ماه سال گذشته تا 9 فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم پنج میلیون و 92 هزار و  96  نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش چهار درصدی مواجه بوده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان