مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۹/۱۳

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

کاهش ۵۰ درصدی هزینه و زمان صدور مجوزهای کسب و کار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با اصلاح ۹ فرایند اخذ مجوز کسب و کار توانستیم ۵۰ درصد هزینه و زمان صدور مجوز را کاهش بدهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری، که در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، مثلث همدلی، همگرایی و همفکری است که به عنوان نرم افزار مدیریتی توسعه استان را دنبال می‌کند.
وی با اشاره به شناسایی بیش از صد هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری گفت: برای توسعه روستاهای استان دست یاری به سمت شرکت‌های استانی و مردم دراز کرده‌ایم.
رسولیان گفت: تا امروز ۱۴۰ شرکت برای ساختن و توسعه ۵۰۰ روستا دست به کار شده‌اند و قرار است در آینده تعداد روستاهایی که توسط این شرکت‌ها آباد می‌شوند به عدد بیش از  هزار برسد.
وی با اشاره به امضای ۱۱۲۵ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در قالب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی گفت: در کدام استان سراغ دارید که امام جمعه شهر یا مقام قضایی آن پای تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری را امضا کنند؟ این یعنی اینکه همه برای آبادانی هر چه بیشتر استان به میدان آمده‌اند.
معاون‌ هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با توجه به چالش‌های سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی اقتصادی کشور گفت: برای اینکه بتوانیم همه سرمایه‌گذاران را رصد و برای پیشبرد فعالیت آن‌ها چاره‌اندیشی کنیم سامانه‌ای ایجاد شده است تا سرمایه‌گذاران رزومه و تسهیلات مورد نیاز خود را در آن به ثبت برسانند. تاکنون ۱۰۷۰ پروژه در این سامانه ثبت شده است.
رسولیان با اشاره به ستاد تسهیل طرح‌های ویژه سرمایه‌گذاری، گفت: در این ستاد مشکلات پروژهای مهم و اساسی استان پیگیری می شود و تاکنون اتفاقات مثبتی در این زمینه صورت گرفته است.
وی در پایان با اشاره به افزایش ده درصدی مصرف گاز صنعتی در مشهد گفت: این افزایش‌ها نشان می‌دهد چرخ تولید شهر با سرعت خوبی به حرکت در آمده است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان