مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۸/۰۹/۱۳

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی:

​مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی یک اصل است

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت:محورهای اصلی در الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، مردم و فعالیت های آنان ، صندوق های خرد و منابع بانکی هستند و مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی برای ما یک اصل است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی اکبر لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در جلسه ستاد اقتصاد‌مقاومتی شهرستان داورزن اظهار کرد: در دوره جدید فرمانداری شهرستان داورزن، بسیار خوب و با جدیت موضوعات را پیگیری کردند و دستگاه های قضایی هم در کنار آنها قرار گرفتند‌.
وی افزود: ما به دنبال اقدامات عملیاتی هستیم و با ارزیابی چند بخش از جمله تعداد صندوق های خرد محلی تشکیل شده، تعداد اعضاء آنها و ایجاد اشتغال صندوق ها متوجه شدیم که اقدامات خوبی برای تحقق اهداف مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در این شهرستان صورت گرفته است.
لبافی تصریح کرد: بانک صنعت و معدن به عنوان معین اقتصاد مقاومتی تفاهم نامه امضاء نموده است و شایسته است همانند بانک رسالت که اقدامات موثری در زمینه توانمندسازی جوامع محلی با تشکیل صندوق های خرد محلی و حمایت و پشتیبانی از مشاغل خرد و خانگی داشته است، عمل کند.
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی خاطر نشان کرد : مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، برگرفته از نیازهای کشور و استان است که پیش از این نیز در کشورهای توسعه یافته با تشکیل اضلاعی از جمله دانشگاه، صنعت و دولت بوده است که ما با توجه به وضعیت موجود، آن را بومی سازی می‌کنیم.
وی افزود: برخی از قوانین و مقررات، عرصه را بر کیفیت کسب و کار تنگ کرده است که در این راستا نیازمند کمک ارکان حاکمیت هستیم تا بتوانیم این فضا را‌ به نفع اقتصاد و همچنین توسعه شهرستان، بهبود ببخشیم.
لبافی گفت: یک بخش از مدل مثلث توسعه اقتصادی اعتمادسازی، تسهیل گری و بکارگیری ظرفیت های مردمی از روستاها است؛ محورهای اصلی در این الگو مردم و فعالیت های آنان ، صندوق های خرد و منابع بانکی هستند که مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی برای ما یک اصل است.
وی افزود: اعتمادسازی، تسهیل‌گری و شناسایی ظرفیت‌ها، شکل‌گیری صندوق‌های روستایی و عضویت‌گیری بخش های دیگری از مدل توسعه اقتصادی است که باید معین‌های اقتصادی نحوه اجرای آن را مشخص و با مشارکت مردم و خیران اقتصادی به ثمر برسانند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۴۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۳۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۳۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۵۰۸۱۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۱ نفر
آماربازدیدکنندگان