مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۹/۱۱/۰۲

استاندار خراسان رضوی:

خراسان رضوی دروازه اصلی ورود به کشورهای آسیای میانه است/با تمام توان تکمیل پروژه‌های استان را شتاب می‌دهیم

استاندار خراسان رضوی بر اینکه خراسان رضوی دروازه اصلی ورود به کشورهای آسیای میانه است، تأکید کرد و گفت: با تمام توان تکمیل پروژه‌های استان را شتاب می‌دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان رضوی که امروز با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سالن سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی استانداری برگزار شد، محمدصادق معتمدیان بر شتابدهی و سرعت بخشی به پروژه‌های عمرانی استان طی ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: اولویت اول ما در استان پروژه‌های عمرانی و زیرساختی به ویژه در حوزه راه است.
استاندار خراسان رضوی بحث آب را یکی از چالش‌های مهم استان عنوان کرد و با بیان اینکه خراسان رضوی یکی از استان‌هایی است که بیشترین کسری مخازن آب را دارد، یادآور شد: ۲۵۰ روستای استان به صورت سیار آب‌رسانی می‌شوند.
وی توجه به مناطق مرزی و شهرستان‌های تازه تأسیس را از جمله موارد با اهمیت برشمرد و افزود: اولویت بعدی ما تکمیل ۴ هزار پروژه نیمه تمام است که نیاز به ۴۶ هزار میلیارد اعتبار دارد و ما توجه خود را بر ۲۸۳ پروژه مهم‌تر متمرکز کرده‌ایم.
معتمدیان مشکلات راه‌های روستایی، تأمین مالی برخی پروژه‌ها، صدور مجوزها و موافقت‌ها، چالش‌های حوزه زیرساختی و آب و فاضلاب را از جمله مسائل مهم استان دانست و گفت: بیش از ۳ میلیون نفر از جمعیت استان در مناطق محروم حضور دارند و باید وضعیت این مناطق متحول شود.
استاندار خراسان رضوی به تردد بیش از ۴۰ میلیون زائر در استان اشاره کرد و افزود: مدیریت حاشیه شهر مشهد نیازمند عزم ملی است و یک میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت در این مناطق ساکن هستند که معادل جمعیت دو استان خراسان جنوبی و شمالی است.
وی سرانه پایین آموزشی در حاشیه شهر مشهد و کمبود واحدهای بهداشتی و درمانی را از دیگر نیازهای استان برشمرد و گفت: نیاز است تا توجه بیشتری به استان معطوف شود.
معتمدیان بر این که خراسان رضوی در مسیر شاهراه‌های بین‌المللی قرار دارد، اشاره کرد و افزود: این استان دروازه اصلی ورود به کشورهای آسیای میانه است.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مردم انتظار دارند بخشی از پروژه‌ها سریعتر به پایان برسد، از اهتمام جدی به مناطق کمتر توسعه یافته و کمتر برخوردار گفت و تأکید کرد: آمادگی کامل داریم تا با تمام توان برای تکمیل پروژه‌های استان تلاش کنیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان