مدیرکل
هماهنگی امور رفاهی زائرین

احمد قربانی

 

    .
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

طی نشستی در استانداری خراسان رضوی صورت گرفت؛

ارائه و بررسی طرح روستای هوشمند با حضور رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور

طی نشستی که در دفتر معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی و با حضور امیر شجاعان، رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت کشور برگزار شد، طرح روستای هوشمند ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، پس از ارائه طرح روستای هوشمند توسط مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری، امیر شجاعان ضمن بیان ضرورت توجه به استفاده از ابزارهای فناورانه و اینکه در حال حاضر ICT انتخاب نیست و ضرورت است، اظهار کرد: وزارت کشور به دنبال بکارگیری ایده‌های نو و خلاقانه است و بطور کامل از اجرای این طرح حمایت خواهند کرد.
رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت کشور افزود: با توجه به حضور شرکت‌های توانمند بخش خصوصی و نهادهای دانشی استان براساس ظرفیت‌های قانونی موجود، مشارکت با بخش خصوصی برای راه‌اندازی سرویس‌های الکترونیکی و حمایت از استارت‌آپ‌ها در این حوزه مورد تاکید است.
شجاعان در ادامه به اهمیت داده‌های باز دولتی "OPEN DATA" و ایجاد "API POOL" که برای راه‌اندازی سرویس‌های الکترونیکی مورد نیاز است، اشاره‌ای داشت.
وی ضمن ابراز خرسندی و قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته، استان خراسان رضوی را به عنوان پیشرو در حوزه هوشمندسازی و ایجاد سرویس‌های الکترونیک برشمرد و تصریح کرد: در صورت موفقیت پروژه در گام‌های اولیه، وزارت کشور با حمایت کامل خود برای ملی شدن این طرح اقدامات و هماهنگی‌های لازم را انجام خواهد داد.
شجاعان با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، بر اولویت بندی اجرای خدمات با اهمیت و اثربخش و همچنین فرهنگ سازی استفاده از این خدمات نوین در روستاها تاکید کرد.
 معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی در این جلسه ضمن قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه فناوری اطلاعات استانداری طی یکسال اخیر، بر استفاده از پتانسیل توامان نهادهای حاکمیتی، بخش خصوصی و ظرفیت‌های قانونی در اجرای این طرح تاکید کرد.
کوکب موسوی با اشاره به در پیش بودن انتخابات و حجم مسئولیت‌های پیش رو، خواستار حمایت همه جانبه و نگاه ویژه وزارت کشور برای تقویت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در ستاد استانداری، فرمانداری‌ها و بخصوص فرمانداری‌های تازه تاسیس شد.
مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی در این جلسه ضمن بیان ضرورت پرداخت به حوزه روستاها به عنوان اولویت اصلی در توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی، کاهش شکاف دیجیتالی بین شهرها، روستاهای استان و لزوم گفتمان سازی موضوعات هوشمند‌سازی در روستاهای استان، اظهار کرد: ۲۷ درصد از استان پهناور خراسان رضی را روستاییان و عشایر گرانقدر تشکیل می‌دهند و اهمیت خدمات رسانی به آنان به صورت الکترونیک و با هدف کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایتمندی آنان بر هیچکس پوشیده نیست.
روحبخش افزود: استان خراسان رضوی با بیش از ۲۵۰۰ دهیاری می‌تواند منشا خدمات و تحولات گسترده‌ای در توسعه منطقه‌ای باشد و لذا انجام پروژه هوشمند سازی روستاها با مشارکت نهادهای دانشگاهی، بخش خصوصی توانمند و با نظارت استانداری می‌تواند به این مهم جامه عمل بپوشاند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۰۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان